Szkolenia

Jesteś tutaj:

Ochrona Danych Osobowych - w związku z organizacją pracy zdalnej. Szkolenie dla kierownictwa, specjalistów od ochrony danych i inne osoby odpowiedzialne za organizację prac zdalnej.

Informacje

Data szkolenia została ustalona na czwartek, 4 czerwca 2020 00:00
Miejsce szkolenia  to Szkolenie on-line
Szkolenie poprowadzi Marek Popiel, ekspert w dziedzinie ochrony danych osobowych i zarządzania systemami bezpieczeństwa informacji zgodnie z wymogami normy ISO 27001. Doświadczony Inspektor Ochrony Danych (wcześniej Administrator Bezpieczeństwa Informacji). Od ponad 8 lat wspiera swoich klientów jako doradca, audytor, specjalista d/s wdrożeń i szkoleniowiec.
Cena uczestnictwa w szkoleniu to 250 PLN netto, cena obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch,

Wszelki informacje na temat szkolenia uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 502 096 967.

Wymagania Sprzętowe:

 • komputer z dostępem do internetu,
 • kamera internetowa, bądź wbudowana, bądź zewnętrzna,
 • słuchawki, ewentualnie mikrofon

Zalety:

W szkoleniu można uczestniczyć w dowolnym miejscu.

Możliwość interaktywnego uczestnictwa w szkoleniu, jeżeli posiadacie Państwo kamerę wbudowaną w komputer przenośny lub kamerę zewnętrzną, będzie możliwość komunikowania się bezpośrednio z wykładowcą, uczestnikami szkolenia, bezpośrednio oraz przez czat.

Ograniczona liczba uczestników.

Szkolenie zostanie podzielone na sesje treningowe, po każdej z nich będzie możliwość zadawania pytań.

Każda z osób zgłoszonych na szkolenie zostanie poinstruowana jak zainstalować niezbędne oprogramowanie (program “ZOOM” – najlepsze obecnie narzędzie do prowadzenia szkoleń on-line, darmowe dla uczestników szkolenia), oraz skonfigurować sprzęt komputerowy oraz go przetestować.

Następnie przed wyznaczoną godziną szkolenia, dostaniecie Państwo dane do logowania do platformy szkoleń on-line, oraz wraz z pracownikiem przetestujecie Państwo ustawienia sprzętu.

Program szkolenia

Zajęcia odbędą się w godzinach: 12.00-15.00

Celem szkolenia jest praktyczny przegląd wymogów wynikających z przepisów o ochronie danych osobowych, mających zastosowanie w związku z organizacją pracy zdalnej, wskazanie problemów i omówienie rozwiązań.

Szkolenie jest przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za organizację pracy zdalnej i zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych, w szczególności dla:

 • osób zarządzających podmiotami, pełniących funkcje kierownicze i innych osób odpowiedzialnych za wykonywanie obowiązków administratora danych;
 • osób odpowiedzialnych za obszar ochrony danych osobowych (inspektorów ochrony danych, specjalistów d/s bezpieczeństwa informacji, audytorów);
 • osób odpowiedzialnych za infrastrukturę IT.

Szkolenie może być przydatne zarówno dla organizacji, które planują wdrożenie pracy zdalnej jaki i dla podmiotów, które już zatrudniają w trybie zdalnym i chciałyby zweryfikować, czy prawidłowo spełniły obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych.

Program:

 1. Charakterystyka pracy zdalnej – kontekst prawny, organizacyjny i techniczny.
 2. Wyzwania i zagrożenia dla ochrony danych osobowych.
 3. Wymogi przepisów o ochronie danych osobowych mające zastosowanie w związku z organizacją i wykonywaniem pracy zdalnej.
 4. Kluczowe role i odpowiedzialność w związku z organizacją pracy zdalnej (obowiązki administratora danych, Inspektora Ochrony Danych, działu IT, innych osób zaangażowanych w organizację pracy zdalnej oraz osób ją wykonujących).
 5. Projektowanie pracy zdalnej:

– uwzględnianie ochrony danych w fazie projektowania oraz domyślna ochrona danych (privacy by design, privacy by default);

– ocena skutków dla ochrony danych;

– szacowanie ryzyka;

– dobór środków ochrony danych.

 1. Przygotowanie pracy zdalnej:

– zapewnienie niezbędnych zasobów;

– aktualizacja lub opracowanie rejestrów i procedur dot. wykonywania pracy zdalnej i ochrony danych osobowych;

– czynności formalno-organizacyjne w stosunku do pracowników mających wykonywać pracę zdalną;

 1. Ochrona danych osobowych podczas pracy zdalnej:

– zapewnianie i monitorowanie bezpieczeństwa;

– audyty;

– reagowanie na zdarzenia;

– obsługa naruszeń ochrony danych.

 1. Zakończenie świadczenia pracy zdalnej – czynności organizacyjne i techniczne.
 2. Rekomendowane organizacyjne i techniczne środki ochrony danych osobowych.
 3. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.